#
#

Kaymakam Mutlu ALMALI'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Kaymakam Mutlu ALMALI'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz; Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği, dostlarımıza gurur, düşmanlarımıza korku veren bir destanın yıldönümüdür. Demokrasi adına vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen bu mücadelenin anma günü olan ”Demokrasi ve Milli Birlik Günü ”nün 5. yıldönümünü milletçe, birlik ve berberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Millet iradesine ve özgürlüğümüze kasteden, 15 Temmuz 2016 akşamı terör örgütü FETÖ/PDY tarafından Aziz Milletimizin iradesi hiçe sayılarak, demokrasimize ve milletimize karşı darbe girişiminde bulunulmuş, bu hain kalkışma karşısında Aziz Milletimiz geri adım atmayarak meydanı darbecilere bırakmamıştır. Şanlı tarihimizin altın sayfalarına “15 Temmuz Destanı” olarak not düşülen bu büyük zafer, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin bize emanetidir.

Bize düşen görev bu emanete sahip çıkmaktır. Bu duygu ve hissiyat içinde; Vatanı, mukaddesatı, bağımsızlığı ve demokrasisi uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz Milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


2021-07-17 13:20:48